HAKKIMIZDA

NAVU CHOCOLATE

Hazırlanıyor...

Merhaba,

Sibel ben. 1984 yılında Osmaniye’de dünyaya geldim. Ancak yaşamının önemli bir kısmını Alanya’nın sıcak kumsallarında geçirdim. Kendimi bildim bileli görsel ve işitsel sanatlara daima bir yatkınlığım oldu. Genelde en sevdiğim dersler de kendimi bu alanlarda daha rahat ifade edebildiklerimdi. Daha ilkokuldayken hocam güzel sanatlar lisesine gitmemi önemle tavsiye etmiş olsa da, ilginç bir şekilde lisede programlama yazılımı okudum. Lise yıllarımı Visual Basic, Pascal yazılım programlarıyla savaşarak geçirdim.

Liseyi bitirdikten sonra yazılımcı olmak istemediğime karar verdim ve güzel sanatlar okumak için hazırlık eğitimlerinden birine kaydoldum. Yaklaşık 2 sene, sadece çizim yaptığım ve ders çalıştığım oldukça yoğun bir hazırlık süreci geçirdim. En önemli hedefim, iyi bir üniversitede kaliteli bir güzel sanatlar Grafik Tasarım eğitimi almaktı. Sonrasında dünyayı ele geçirebileceğime inanıyordum sanırım =) Öyle olmadı tabii.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’ne kabul edildim. İlk seneyi yüksek onur öğrencisi olarak tamamladım.

Okul devam ederken pek çok grafik tasarım öğrencisi gibi ajanslarda çalışmaya başladım. Deneyim kazandıkça, idealize ettiğim dünyayla gerçek dünya arasındaki keskin uçurumun farkına varmaya başladım.

Hayal ettiğim ve elde etmemin yıllar sürdüğü bu şeyin, mevcut sistemde beni mutlu etmeyeceğini anlamam birkaç senemi aldı. Bitmek bilmeyen mesailer, asla memnun edilemeyen ve istekleri sınırsız olan müşteriler, şişkin egolara sahip işverenler ve tüm bunlara rağmen yıllarca alınamayan haklar başka bir çıkış yolu aramaya itti beni.

Yaklaşık 5 sene önce çikolatacı olmak istediğime karar verdim. 2 senesi Art Director’lükle beraber ilerledi. Ajansta çalışmaya devam ederken, yeni mesleğim için olabildiğince bilgi ve deneyim edinmeye çalıştım. 12. yılın sonunda reklam sektörünü kesin bir kararla bıraktım. Sonrasında tamamen çikolataya odaklandım.

Tam olarak ne yapmak istediğime karar vermem yaklaşık 2 sene sürdü. Lezzetlerin oturması ve tekniğimi geliştirmem epey zaman aldı. 2019 Şubat ayında ilk profesyonel eğitimlerimi tamamladım. Bu eğitimler farklı bakış açıları kazanmama ve teknik anlamda özgürleşmeme büyük katkı sağladı.

Yaklaşık 2 sene önce sosyal medya hesabı açıp, kendi markamı yarattım.

Hedefim sadece Türkiye’de değil, dünyada da kayda değer şeyler üretmek. Henüz yolun çok başındayım; benim için öğrenme süreci hiç bitmeyecek bir serüven ve bu serüvenin içinde yer almaktan büyük keyif alıyorum.

Menü
Close

Sepetim

Close

Favoriler

Aramıza katılmak üzeresiniz!

E-Posta adresinize bir şifre gönderilecektir.

Zaten bir hesabınız var mı?

Close

Kategoriler